Vytautas Radžvilas

Nacionalinis susivienijimas
       Atgal
Vytautas Radžvilas

Vytautas Radžvilas (g. 1958 m. sausio 25 d. Vismantuose, Pakruojo rajonas) – Lietuvos filosofas, politologas, vertėjas, visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras.

Baigė Radviliškio Valerijos Valsiūnienės vidurinę mokyklą (1975–1980 m.). Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultete studijavo psichologiją (1980–1981 m.). VU Filosofijos istorijos ir logikos katedros stažuotojas, 1981–1984 m. aspirantas, 1984–1989 m. Filosofijos katedros dėstytojas. Stažavosi Viskonsine.

1987 m. filosofijos mokslų kandidatas
1988 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys.
Vienas iš Lietuvos liberalų sąjungos steigėjų, 1990–1993 m. jos pirmininkas.
1989–1999 m. Vilniaus dailės akademijos Filosofijos ir kultūros istorijos katedr ...

Testas sudarytas atsižvelgiant į rinkimus į Europos parlamentą 2024 m.

Politikas          

ES ir užsienio politika Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. ES turėtų stiprinti bendrą užsienio ir saugumo politiką Tai turi būti laikoma siekiniu, nors iš tiesų bendra, o ne tik tam tikru mastu koordinuojama ES politika yra neįgyvendinama dėl nepanaikinamų valstybių narių interesų skirtumų.
2. ES turėtų riboti veto teisę ypač svarbiais Europos saugumo klausimais (pvz., sankcijos Rusijai, Ukrainos narystė ES) Veto teisės Europos saugumo klausimais panaikinimas automatiškai ir neišvengiamai pavers VRE šalis, tarp jų Lietuvą, didžiųjų ES šalių (ypač Vokietijos ir Prancūzijos) geopolitinių sandorių su Rusija įkaitais ir potencialiomis aukomis.
3. ES turėtų turėti bendrą kariuomenę Tokia kariuomenė būtų NATO skaldantis veiksnys, neaiškus jos valdymo ir santykio su ES valstybių narių principas. Būtinos garantijos, kad Lietuva būtų ginama.