Skirmantas Tumelis

Laisvės partija
       Atgal
Skirmantas Tumelis

Gimiau Alytuje 1979 metais. Studijavau Kaune (KTU), o dabar dirbu ir gyvenu Vilniuje.

Aktyviau politikoje esu nuo 2011 metų. Iki 2011 metų buvau beveik visiškai apolitiškas, o balsuodavau – kaip ir tėvai už Landsbergį. O už Landsbergį, nes šeima tokia – tėvas tremtinys (gimė Barnaule kažkur), o mama staliaus, dainavusio pašiepiančias dainas apie sovietinę santvarką, dukra.

Savo gyvenime turiu keletą įsimintinų momentų, kurie žymi didesnius pokyčius mano pasaulėžiūroje ir gyvenime. Vienas jų – mano kelionė autostopu iki Jungtinės Karalystės ir atgal (1999). Važiavau užsidirbti svarų. Pabuvau svetimoje aplinkoje vienas apie mėnesį - daug dalykų teko su savimi išsiaiškinti.

Kitas momentas buvo mano sprendimas imtis aktyvesnės politikos ...

Testas sudarytas atsižvelgiant į rinkimus į Europos parlamentą 2024 m.

Politikas          

ES ir užsienio politika Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. ES turėtų stiprinti bendrą užsienio ir saugumo politiką Diskusijos seniai vyksta apie tai, kad ES turėtų turėti vieningesnę nuomonę užsienio ir saugumo politiką. Tai ypatingai svarbu šalims, kurios yra arčiau agresorės (sienomis ar ekonomiškai).
2. ES turėtų riboti veto teisę ypač svarbiais Europos saugumo klausimais (pvz., sankcijos Rusijai, Ukrainos narystė ES) Dėl veto teisės ATR buvo itin pasyvi ir neveiksni pavojaus akivaizdoje.
3. ES turėtų turėti bendrą kariuomenę Bendra yra NATO kariuomenė. Kažkokie papildomi junginiai nereikalingi, nes skaidys resursus, o gali sukelti ir netikėtų konfliktų.