Rūta Andriuškevičienė

Lietuvos žaliųjų partija
       Atgal
Rūta Andriuškevičienė

ietuvos mokytojų sąjūdžio įkūrėja ir pirmininkė, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ tarybos narė, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos narė, Trišalės tarybos Švietimo komiteto narė.

Gimė 1959 m. gruodžio 29 d. Panevėžyje, tarnautojų šeimoje.

1975 m. baigė vaikų muzikos mokyklą.

1978 m. baigė Panevėžio 4-ąją vidurinę mokyklą ir įstojo į Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Jį baigė 1983 m. ir gavo paskyrimą dirbti Kaune.

Dirba mokytoja metodininke, pedagoginis stažas ‒ daugiau kaip 30 metų.

Moka rusų, anglų kalbas.

Išsituokusi. Turi du vaikus: dukrą Saulę, sūnų Martyną.

Pomėgiai: kelionės, knygos, muzika, laikas su šeima

Seimo rinkimai 2020

Politikas          

Rinka ir valstybė Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Valstybė turėtų didinti mokesčius didesnes pajamas gaunantiems gyventojams, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas Pasisakome už progresinius mokesčius, tačiau ne vien didinant mokesčius gaunantiems didesnes pajamas, o mažinant mokesčius gaunantiems mažas pajamas.
2. Valstybė turėtų kiek įmanoma mažiau kištis į ekonomiką Valstybės įsikišimą pateisiname poreikiu pakloti tvirtus pagrindus efektyviam žiedinės ekonomikos, kuri yra esminis kovos su klimato kaita įrankis, veikimui. Mūsų vizija – sąžininga, aplinkai, žmonių sveikatai ir mažesnes pajamas gaunantiems piliečiams palankesnė mokesčių politika, mokesčių sistemos pertvarkymas pagal ekologinius kriterijus, kuriant finansines paskatas aplinkai draugiškesnei gamybai ir vartojimui, aplinkos taršos mažinimui.
3. Įmonėms turi būti leidžiama lengvai atleisti darbuotojus LVŽS jau priėmė pakankamai DK įstatymo pakeitimų, kurie pablogino dirbančiųjų sąlygas, pvz. suminė darbo laiko apskaita