Marius Kundrotas

Krikščionių sąjunga
       Atgal
Marius Kundrotas

Marius Kundrotas. Politinė partija: Krikščionių sąjunga. Visuomeninė veikla: VšĮ „Tiesa išlaisvina“.

Gimė 1978 m. Vilniuje. Augo Panemunėje (prie Tilžės), vėliau – Kėdainiuose. 1997 m. grįžo į Vilnių. 1997 m. įstojo į Vilniaus universitetą. 2002 m. baigė istorijos bakalauro studijas, 2005 m. – politikos mokslų magistrantūrą. Vedęs. Su žmona Egle augina sūnų Daumantą.

Ilgametis Tautininkų sąjungos narys, jos programų ir įstatų bendraautoris. 2018–2024 m. priklausė Tautos ir teisingumo sąjungai, vienijusiai tautininkus, centristus ir respublikonus, buvo jos tarybos ir valdybos narys, Vilniaus skyriaus pirmininkas. Konservatyvių jėgų vienijimo iniciatyvą perėmus Krikščionių sąjungai perėjo į jos gretas.

Keturių knygų autori ...

Testas sudarytas atsižvelgiant į rinkimus į Europos parlamentą 2024 m.

Politikas          

ES ir užsienio politika Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. ES turėtų stiprinti bendrą užsienio ir saugumo politiką Mums naudinga dalyvauti Europos Sąjungoje kaip politiniame forume, tačiau vis daugiau valstybių-narių kompetencijų perimančios sąjunginės institucijos vis labiau primena Sovietų Sąjungą. Be to, kiekvienos valstybės-narės patirtis yra skirtinga, skiriasi ir politiniai interesai, ir vertybės. Didelė tikimybė, kad ES perėmus užsienio ir saugumo politikos svertus lems valstybės, kurių suvokimas apie Rusiją ir jos agresijos grėsmes yra menkesnis nei mūsų valstybės.
2. ES turėtų riboti veto teisę ypač svarbiais Europos saugumo klausimais (pvz., sankcijos Rusijai, Ukrainos narystė ES) Kol yra veto teisė, tol yra valstybės. Nebelikus jos pati ES taptų valstybe. Ne tam išėjome iš vienos imperijos, kad atsidurtume kitoje. Kova su Rusijos agresija, parama Ukrainai ir kiti panašios svarbos klausimai turi būti sprendžiami ES valstybių dialogu. Be to, veidmainiška kaltinti kai kurias šalis vetuojant sankcijas Rusijai ar paramą Ukrainai, kai tos šalys tai daro dėl to, kad joms iš Briuselio primetama kairiojo liberalizmo darbotvarkė. Nebeliks šio spaudimo, dings ir motyvas vetuoti.
3. ES turėtų turėti bendrą kariuomenę Europos saugumą užtikrina NATO. Europa be Amerikos tampa Eurazijos dalimi. Strategija – Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko – Lietuvai reikštų pražūtį.