Aušrinė Armonaitė

Laisvės partija
       Atgal
Aušrinė Armonaitė

Aušrinė Armonaitė yra Seimo narė, Laisvės partijos steigėja ir pirmininkė. Jauniausia politinių partijų lyderė Lietuvoje, NATO Parlamentinės Asamblėjos Ekonomikos komiteto pranešėja.

Profesionalų politinį kelią pradėjo Vilniaus miesto taryboje 2015-2016, o 2016 m. buvo išrinkta į Seimą. Prieš tai keletą metų dirbo ekonominės politikos analitike Lietuvos verslo konfederacijoje, 10 metų savanoriavo Lietuvos ir tarptautinėse jaunimo organizacijose, buvo Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkė. Vilniaus universitete Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) yra įgijusi politikos mokslų bakalauro ir viešosios politikos analizės magistro laipsnius. Mėgsta muziką, laisvalaikiu groja pianinu, skaito socialinių mokslų literatūrą, moka ...

Seimo rinkimai 2020

Politikas          

Rinka ir valstybė Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Valstybė turėtų didinti mokesčius didesnes pajamas gaunantiems gyventojams, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas Tiems, kas šiandien moka mokesčius, mokesčių bazė jau yra nemaža ir jos didinimo nepalaikysiu. Valstybė pirmiausiai turi susitvarkyti su savo valdomu turtu ir administruojamu aparatu, kad šis veiktų efektyviai ir taupytų lėšas. Tačiau negali būti taip, kad mokesčius moka tik kelios grupės dirbančiųjų, o kitos grupės prie biudžeto beveik neprisideda.
2. Valstybė turėtų kiek įmanoma mažiau kištis į ekonomiką Ekonomiką augina pirmiausiai privati iniciatyva bei žmonės, kurie kuria darbo vietą sau ir kitam.
3. Įmonėms turi būti leidžiama lengvai atleisti darbuotojus Palaikau Danijoje veikiantį „flexicurity“, lietuviškai - lankstisaugos modelį. Kai egzistuoja lankstūs darbo santykiai ir darbdavio laisvė, tačiau netekusieji darbo gauna visą pagalbą susirandant kitą darbą. Ir praktika rodo – tai jiems neužtrunka ilgai.