Arūnas Umbrasas

Lietuvos žaliųjų partija
       Atgal
Arūnas Umbrasas

Gimė 1960 metais Panevėžyje.

2001 metais Šiaulių universitete baigė verslo administravimo studijas.

2008 metais Vilniaus universitete baigė teisės magistro studijas.

1990 – 1992 metais buvo Panevėžio rajono Velžio tarybos narys.

Nuo 1991 metų dirba Kultūros paveldo apsaugos institucijoje, užima struktūrinio padalinio vadovo poziciją.

Atstovavo viešąjį interesą Palangos Kurhauzo, Kalnaberžės dvarų sugrąžinimo valstybei ir kitose bylose.

Pomėgiai: literatūra, kelionės, sportas.

Seimo rinkimai 2020

Politikas          

Rinka ir valstybė Visiškai sutinku Greičiau sutinku Nei taip, nei ne Greičiau nesutinku Visiškai nesutinku Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Valstybė turėtų didinti mokesčius didesnes pajamas gaunantiems gyventojams, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas Prie šio klausimo reikėtų pereiti, tik užtikrinus efektyvų jau surenkamų mokesčių naudojimą. Pilna akivaizdžių biudžeto švaistymo ir neracionalaus jo naudojimo apraiškų, į kurias daugybė metų nereaguojama. Taip pat turėtume apsispręsti, kokias pajamas laikome viduriniosios klasės ,,lubomis‘‘ ir tik didesnėms taikyti progresinius mokesčius. Mokesčių sistema turi būti peržiūrėta iš esmės ir kompleksiškai.
2. Valstybė turėtų kiek įmanoma mažiau kištis į ekonomiką Valstybė privalo dalyvauti pajamų nelygybės, gamtos apsaugos, sveikatos, švietimo, mokslo, kitų viešųjų prekių rinkų reguliavime.
3. Įmonėms turi būti leidžiama lengvai atleisti darbuotojus Darbuotojo teisės tiesiogiai susijusios su žmogaus teisėmis. Paneigiant vienas, paneigiamos ir kitos. Tai galėtų būti svarstytina, tik visuose regionuose sukūrus patikimai ir teisingai veikiančią atleistųjų perkvalifikavimo ir įdarbinimo sistemą.