Gitana Nevulienė

Lietuvos centro partija
       Atgal
Gitana Nevulienė

Informacija neįvesta.

Grafikas vaizduoja testo rezultatus pagal politinių skirčių ašis.
Susipažinkite su mūsų metodika.

2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatų aprašymas

Politikas          

Rinka ir valstybė Taip Tikriausiai taip Tikriausiai ne Ne Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Minimali alga Lietuvoje turi būti smarkiai didinama, net jei tai blogintų verslo sąlygas Lietuvoje. Lietuvoje mokesčiai dideli, tačiau nesigilinama, kur jie panaudojami, ką , mokantys mokesčius žmonės už tai gauna. Lietuvoje trūksta atskaitomybės iš valdžios institucijų ir socialinio atsakingumo iš darbdavių pusės. Rimtas darbdavys turėtų būti suinteresuotas, kad jo įmonėje dirbantys darbuotojai uždirbtų ir pragyventų Lietuvoje. Jeigu verslo pagrindinis tikslas yra pelnas darbuotojo sąskaita - blogas verslininkas. Bet reikia ieškoti kompromiso - mokesčiai turi koreliuoti su abipuse nauda - darbdaviui turi apsimokėti mokėti didesnį atlyginimą darbuotojui.
2. Valstybė turėtų didinti mokesčius, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas. Labai svarbu, kur yra išleidžiamos turimos lėšos - už tuos pačius pinigus gali nupirkti aprangą pareigūnams arba auksinius samčius. Veikia tikslingumas ir naudingumas, jeigu tikslas apgauti kitus ir pasipelnyti, tai ir didesni mokesčiai bus išleisti beprasmiams dalykams.
3. Viešojo sektoriaus darbuotojų skaičius turėtų būti sumažintas, net jei dėl to mažėtų valstybės teikiamų paslaugų. Viešojo sektoriaus įstaigos labai dažnai dubliuoja viena kitos funkcijas, paslaugos ne visuomet kokybiškos, todėl būtina apibrėžti kas už ką atsakingas ir kiek gali reikalauti iš piliečių ar verslo atstovų.