Uždaryti

Ar pritariate, kad ES siektų sumažinti savo energetinę priklausomybę nuo energijos žaliavų iš Rusijos?

Argumentai už

Energetinis saugumas XXI amžiuje tapo ypač svarbiu valstybės saugumo ramsčiu, o vienas svarbiausių jo elementų yra galimybė apsirūpinti energija iš dviejų ar daugiau šaltinių. ES šiandien energetiškai per daug priklauso nuo Rusijos (ypač tiekiant dujas), todėl ES yra pažeidžiama- ką įrodė ir Ukrainos –Rusijos konfliktai dėl dujų. Rusija nėra patikimas energijos tiekėjas ir yra linkusi naudoti energijos resursus politiniam spaudimui daryti.

Argumentai prieš

Rusija yra svarbi ES partnerė energetikos srityje. Tai, kad Rusija nepatikima energetikos tiekėja tėra politizuotas klausimas. Užtenka pasižiūrėti į pavyzdinį Rusijos-Vokietijos ar Rusijos-Italijos bendradarbiavimą energetikos srityje. ES turėtų stengtis gerinti santykius su Rusija vietoj to, kad „bėgtų nuo jos“? Dėl gerų ES-Rusijos santykių, dėl Rusijos geografinio artumo ir dėl jau egzistuojančios infrastruktūros energijos resursų tiekimas yra pigesnis, o tai ypač svarbu kuriant konkurencingą ES ekonomiką.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.