Uždaryti

Ar pritariate ES „mėlynosios kortos“ įvedimui, t.y., kortos, kuri suteikia galimybę aukštos kvalifikacijos darbuotojams iš ne ES šalių dirbti ES 3 ar daugiau metų?

Argumentai už

ES trūksta aukštos kvalifikacijos darbininkų, tarkime informacinių technologijų specialistų. Tokie darbuotojai yra būtini jei ES nori išlikti konkurencinga ekonomika. Be to, daug geriau atverti kelią geriems specialistams legaliai atvažiuoti į ES ir čia užsidirbti pinigų, nei vietoj to turėti vidutinio lygio specialistą, nelegaliai patekusį į ES. „Mėlynoji korta“ trečios šalie darbuotojui suteikia ir psichologinį komfortą ir užtikrinamumą, kuris yra ypač reikalingas efektyviam darbui

Argumentai prieš

„Mėlynoji korta“ yra kelias legalizuoti nelegalius imigrantus, arba atvežti jų į ES dar daugiau. Vietoj to, kad ieškoti specialistų užsienyje, ES turėtų daugiau dėmesio skirti specialistų paruošimui universitetuose, ugdyti savo specialistus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.