Uždaryti

Ar pritariate, kad ES teisės aktai numatytų moterų ir vyrų darbo užmokesčio suvienodinimą?

Argumentai už

Tyrimai rodo, kad moterys uždirba mažiau negu vyrai, dažnu atveju nepaisant to, kad jų išsilavinimas yra geresnis ar darbo patirtis yra didesnė. Moterų diskriminacija kai kuriose visuomenėse ar jų grupėse dar labai giliai įsišaknijusi. Vien švietimu tokio požiūrio pakeisti negalima. Reikia ir atitinkamų įstatymų, kurie gintų moterų ir vyrų lygias teises į darbo užmokestį.

Argumentai prieš

Valstybė turėtų kuo mažiau reguliuoti ir kištis į verslą. Vyrų ir moterų darbo užmokesčio suvienodinimas teisinėmis priemonėmis iškraipytų laisvąją rinką, atvertų galimybes „simuliantams“ pasinaudoti tokiais teisės aktais, reikalaujant didesnio atlyginimo. Šiandieniniame pasaulyje yra labai daug pavyzdžių kada moterys uždirba daugiau nei vyrai ir pan. Todėl tai nėra diskriminacijos problema. Verslas yra suinteresuotas sėkminga veikla, todėl šiandieninės konkurencijos sąlygomis dauguma verslininkų nėra svarbu lytis, bet rezultatas. Be to, įstatymais diskriminacijos problemos, jei tokia yra, neišspręsime, ją reikia spręsti šeimose, švietimo ir ugdymo institucijose.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.