Uždaryti

Ar pritariate, kad ES šalys-narės neskirtų daugiau (nei šiuo metu skiria) pinigų ES biudžetui?

Argumentai už

ES biudžetas šiuo metu yra pakankamai didelis. Lieka neaiškus klausimas ar tikrai ES pinigai naudojami efektyviai- dėl didelės grandinės ir daugeliui piliečių „tolimų“ ES reikalų, atsiranda galimybė ES pinigus naudoti mažiau atsakingai. Jei ES trūksta pinigų svarbiems projektams. Tai jų galima būtų surasti uždarant mažiau efektyvias jau esančias, šiandien finansuojamas programas. Didesnis pinigų skyrimas į ES biudžetą dar daugiau įtakos svertų atiduotų į Briuselio rankas.

Argumentai prieš

ES suteikiama vis daugiau ir vis svarbesnių funkcijų. Tačiau ES finansavimas nedidėja proporcingai. Didesnio ES biudžeto reikia dar ir tam, kad ES galėtų efektyviau ginti ES valstybių narių ir ES piliečių interesus tarptautinėje plotmėje. Praktika rodo, kad ES pinigai panaudojami daugeliu atveju efektyviau (dėl didėlių reikalavimų) nei tai daro kai kurios nacionalinės vyriausybės.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.