Uždaryti

Ar pritariate bendros mokesčių politikos ES idėjai?

Argumentai už

Bendra mokesčių politika būtų labai svarbus ir reikalingas žingsnis suvienodinant konkurencijos sąlygas bei verslo aplinką visoje ES. Tai prisidėtų prie ES ekonomikos augimo ir konkurencingumo. Bendra mokesčių politika užkirstų kelią kai kurioms vyriausybėms piktnaudžiauti mokesčių politika pritraukiant užsienio investuotojus. Tai sutaupytų ir mokesčių administravimo išlaidas.

Argumentai prieš

Bendra mokesčių politika – tai dar vienas žingsnis link valstybių suvereniteto praradimo. Be to, nacionalinės mokesčių politikos suteikia galimybę objektyviai mažiau patrauklioms valstybėms (pvz., dėl prastos geografinės padėties) pritraukti investicijas ir vystyti savo ekonomiką. Tikėtina, kad mokesčių suvienodinimas daugeliu atveju reikš mokesčių padidėjimą, o ne sumažėjimą. Tai padidins nedarbą.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.