Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų panaikinti visus darbo rinkos suvaržymus naujų ES šalių-narių piliečiams?

Argumentai už

Tokie suvaržymai prieštarauja pačiai ES idėjai. ES pagrindas- lygiavertis visų jos piliečių traktavimas. ES negali būti „antrarūšių“ piliečių. Darbo rinkos suvaržymų panaikinimas padėtų greičiau naujosioms valstybėms integruotis į ES (tame tarpe ir psichologiniu požiūriu). Tai padidintų konkurenciją, pakeltų darbo kokybę, turėtų teigiamų pasekmių ekonomikai. Be to, darbo rinkos suvaržymų panaikinimas sumažintų ir šešėlinės ekonomikos mastą.

Argumentai prieš

Darbo rinkos suvaržymų panaikinimas gali sukelti vidinės migracijos bangą, paliktų nemažai senųjų ES valstybių narių piliečių be darbo. Be to, didelis išvykstančiųjų skaičius gali būti labiau žalingas nei naudingas naujosioms ES narėms, kurios kai kuriais atvejais gali prarasti nemažą dalį darbingo amžiaus žmonių. Bet kokių suvaržymų panaikinimas atvertų kelią darbdaviams išnaudoti dažnai vietinės kalbos nemokančius ir nedrąsius atvykėlius iš naujųjų ES valstybių.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.