Uždaryti

Ar pritariate, kad ES užimtų labiau kompromisinę poziciją derybose su mažiau išsivysčiusiomis šalimis, siekiant sėkmingai užbaigti naują PPO prekybos susitarimą (vadinamąjį Dohos raundą)?

Argumentai už

Naujas PPO susitarimas siekia sumažinti prekybos barjerus tarptautinėje prekyboje. Tai turėtų teigiamų pasekmių pasaulio ūkio augimui, didesnei konkurencijai, darbo vietų sukūrimui. Vardan naujo pasaulinio prekybos susitarimo ES turėtų parodyti daugiau supratimo ir būti pasirengusi padaryti daugiau nuolaidų besivystančioms valstybėms, kurių ekonomikoms tarifų ar kiti derybų klausimai atsiliepia daug skaudžiau, ir todėl joms sunkiau daryti nuolaidas.

Argumentai prieš

Naujasis PPO susitarimas praras savo idėją jei bus iškraipomas vienų valstybių daromomis didesnėmis nuolaidomis. ES derybose neturėtų galvoti apie kitas valstybes, bet turėtų ginti savo piliečių interesus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.