Uždaryti

Ar pritariate, kad ES būtų didžiausia paramos donorė pasaulyje?

Argumentai už

ES turi pakankamai finansinių resursų, kad galėtų padėti tomis valstybėmis ir tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia paramos. Tokia ES politika ne tik atitinka ES vertybinę politiką, bet turi ir praktinę naudą: ES teikiama parama prisideda prie ekonominės gerovės kėlimo, suteikia žmonėms didesnes galimybes. Tai didina stabilumą ir saugumą, kuria teisingesnį pasaulį, o tai yra tiesioginis ES interesas.

Argumentai prieš

ES turi pakankamai savų rimtų problemų. ES viduje galima rasti regionus, kur žmonės gyvena ties skurdo riba. ES pirmiausia turėtų pasirūpinti savo piliečiais, o tik paskui skirti paramą kitoms valstybėms. Neaišku kaip skirstoma ES parama- kiek pinigų yra išleidžiama ekspertams iš Europos ir kiek šios paramos tiesiogiai pasiekia tuos žmonės, kuriems ši parama yra skirta. Be to, yra galimybė, kad besivystančioms valstybėms skiriama parama „nukeliauja“ ne labiausiai vargstantiems, bet autoritariniam režimui artimiems žmonėms.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.