Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų siųsti daugiau karių į tarptautines taikos įvedimo misijas?

Argumentai už

Nestabilumo židiniai, rusenantys konfliktai kelia pavojų tarptautinei taikai ir saugumui. ES, kaip globali žaidėja, turi atsakomybę įsitraukti į konfliktų sprendimą. Tas faktas, kad ES turi pakankamai finansinių ir technologinių resursų įvesti tarptautines taikos pajėgas leidžia teigti, jog ES turėtų rodyti didesnę politinę valią užtikrinant taiką pasaulyje. Jungtinės Tautos dėl biurokratinių dalykų bei skirtingų nuomonių derinimo, ne visada gali efektyviai reaguoti į konfliktus, kurie kartais nusineša tūkstančius gyvybių, milijonus žmonių paverčia pabėgėliais. ES susikūrusi ant tvirtų vertybinių pamatų, todėl siųsdama daugiau karių į tarptautines taikos misijas, ES dar labiau sustiprintų savo, kaip moralios ir vertybėmis paremtos organizacijos pozicijas.

Argumentai prieš

ES turėtų stengtis kuo mažiau kištis į konfliktus kituose žemynuose- ES pati turi pakankamai daug problemų viduje, o tai pat nestabilumo židinių savo kaimynystėje. Be to, nėra aišku, kieno interesus “karštuose” regionuose gintų ES kariai? Efektyviausi taikdariai yra tą regioną išmanančios valstybės. Todėl, tarkime, už saugumą Afrikos žemyne, daugiau atsakomybės turėtų prisiimti Afrikos Sąjunga. Apskritai, reikėtų labiau stiprinti Jungtinių Tautų taikdariškas pajėgas, nes tik JT turi visų šalių pripažįstamą atsakomybės už tarptautinį saugumą ir taiką mandatą.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.