Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų aktyviau įsitraukti į Izraelio-palestiniečių konflikto sureguliavimą?

Argumentai už

ES yra įtakinga galia, turinti didelį ekonominį, politinį ir pan. potencialą. ES turėtų išnaudoti savo galią ir šį potencialą stiprinant taiką ir saugumą pasaulyje. Artimųjų Rytų konfliktas daro poveikį ir Europai. Todėl natūralu, kad ES turėtų dėti daugiau pastangų sureguliuojant konfliktą, esantį netoli ES sienos. Be to, ES Artimųjų Rytų atžvilgiu turi pakankamai išbalansuotą, objektyvesnę poziciją nei kiti esami ar galimi tarpininkai.

Argumentai prieš

Įsitraukimas į bene sudėtingiausią tarptautinį konfliktą iš ES gali pareikalauti per daug energijos ir resursų. Artimųjų Rytų konflikto sureguliavime aktyviai veikia JAV, todėl ES įsitraukimas gali dubliuoti JAV pastangas, o kartais, galbūt, ir sukelti trintį ar nesusikalbėjimą. Ypač jautrus ir sudėtingas Artimųjų Rytų konflikto sprendimas reikalauja aiškaus ir operatyvaus sprendimų priėmimo. Tuo tarpu, daugelio šalių interesai ir pozicijų derinimas lemia tai, kad ES veikia lėtai. Kažin ar ES įsitraukimas būtų efektyvus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.