Uždaryti

Ar pritariate, kad JAV priešraketinės gynybos sistema stiprina Europos saugumą?

Argumentai už

Šiandien jokia valstybė nėra apsaugota nuo to, kad masinio naikinimo ar kiti ginklai patekę į teroristų ar neatsakingų politikų rankas, galėtų būti panaudoti. Neatmestina ir klaidos galimybė. Todėl priešraketinės gynybos diegimas yra svarbi priemonė sumažinti potencialią grėsmę. Europa neturi tokių techninių pajėgumų kaip JAV, todėl Europa turėtų ryžtingiau remti tokios sistemos įdiegimą. Rusijos nuogąstavimai, kad tai mažina saugumą Europoje yra politinio pobūdžio pareiškimas, kadangi priešraketinė sistema yra ne puolamoji, bet gynybinio pobūdžio. Todėl ji gali būti naudinga ne tik Europai, bet ir pačiai Rusijai.

Argumentai prieš

JAV priešraketinė gynybos sistema negali pilnai užtikrinti, kad paleistos raketos nepasieks taikinio. O tokios JAV sistemos buvimas Europos gali tik pritraukti galimų teroristų ar piktavalių dėmesį ir padaryti Europą jų taikiniu. Be to, JAV priešraketinė sistema sukelia Rusijai nerimą ir nesaugumo jausmą, o tai didina įtampą regione. Ne konfrontacija, bet glaudesnis bendradarbiavimas su Rusija stiprina Europos saugumą.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.