Uždaryti

Ar pritariate, kad Turkija ateityje taptų ES nare?

Argumentai už

Turkijos narystė ES yra svarbi stiprinant saugumą ir stabilumą Europoje ir Azijoje- o tai yra gyvybinis ES interesas. Turkijos priėmimas į ES būtų stiprus signalas visam islamiškam pasauliui, kad ES nėra „uždaras klubas“, bet tai yra atvira, tas pačias vertybes išpažįstančių valstybių šeima. Tai padėtų sustiprinti Vakarų ir Islamo tarpusavio pasitikėjimą. Turkijos narystė ES atvertų didelę rinką europiečių verslininkams. Turkija jau beveik 50 metų siekia suartėti su ES, o nuo 1999 m. yra oficialiai pripažinta kaip šalis-kandidatė. Jei Turkijai ir toliau bus užtrenktos durys, ji gali atgręžti nugarą Europai, o tai tik sustiprintų radikalias jėgas Turkijoje ir radikalųjį islamą pasaulyje.

Argumentai prieš

ES neturi tapti klubu, į kurį galima įstoti vien tik todėl, kad to paprašoma. ES jungia europietiškos civilizacijos valstybes, kurios išpažįsta europietiškas vertybes- individualią laisvę, žmogaus teises ir laisves, demokratinius principus, teisės viršenybę ir pan. Turkija neatitinka daugelio šių reikalavimų. Nepaisant to, kad Turkija jau keletą dešimtmečių siekia narystės ES, ji nerodo nuoširdaus noro ryžtingai vykdyti reformas, kurios priartintų Turkiją prie ES.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.