Uždaryti

Ar pritariate, kad Rytų Europos valstybės (Ukraina, Moldova, Gruzija) ateityje taptų ES narėmis?

Argumentai už

Ukraina, Moldova, Gruzija yra europietiškos civilizacijos dalis, todėl joms priklauso teisė tapti ES narėmis. Žinoma, šios valstybės patiria sunkumų reformų kelyje, tačiau šių šalių visuomenės aiškiai išreiškė norą tapti ES narėmis, todėl ES privalo labiau padėti šioms valstybėms, ir aiškiai įvardinti, kad vieną dieną Ukraina, Moldova ir kitos ES Rytų kaimynės taps ES narėmis. ES plėtra į Rytus būtų naudinga ir pačiai ES- tai išplėstų saugumo, stabilumo ir demokratijos erdvę, atvertų naujas rinkas ir investavimo galimybes.

Argumentai prieš

Nors Ukrainą, Moldovą, Gruziją ir kitas regiono valstybes su Europa jungia daug istorinių ir kultūrinių jungčių, tačiau, šios šalys nepriklauso europinei civilizacijai. Be to, šios valstybės praktiškai nevykdo reformų, ten klesti korupcija, Moldovoje persiokajama laisva spauda ir opozicija, Gruzijos Prezidentas naudoja prievartą prieš demonstrantus. Šios šalys yra dar labai toli nuo demokratijos standartų, todėl kalbėti apie jų narystę dar anskti. Be to, Gruzija ir Moldova nėra išsprendę, ir artimiausiu laiku neišspręs savo teritorinių problemų.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.