Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų bendras karines pajėgas?

Argumentai už

Europos Sąjungos ekonominei ir politinei galiai neprilygsta jos turima karinė galia. Todėl ES nėra tokia efektyvi tarptautinėje politikoje kokia ji galėtų būti, turėdama bendras karines pajėgas. Tokios pajėgos būtų logiška ES vystymosi pasekmė. Be to, ES per daug pasikliauja JAV karine galia šaindieniniame pasaulyje. ES pati turėtų prisiimti daugiau atsakomybės už saugumą ir stabilumą Europoje, jos kaimynystėje ir apskritai pasaulyje.

Argumentai prieš

Europos Sąjunga galia remiasi taip vadinamąja „minkštąja“ galia, t.y., ekonomine galia ir pan. Rėmimasis „kietąja“ galia (karine) gali sumenkinti Europos, kaip sąžiningos žaidėjos įvaizdį. Karinės pajėgos daug kainuoja, ir be to neaišku kas priimnės sprendimą dėl tokių pajėgų misijų- ar nebus taip, kad Lietuvos ar Latvijos kariai bus siunčiami tarnauti į tolimas šalis vien todėl, kad tos šalys bus svarbios kuriai nors ES narei.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.