Uždaryti

Ar pritariate tam, kad būtų numatyta griežtesnė administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už kelių eismo taisyklių pažeidimus?

Argumentai už

Griežtesnės bausmės už kelių eismo taisyklių pažeidimus veikia preventyviai: žinodami apie gresiančią didelę atsakomybę, vairuotojai linkę nepažeidinėti kelių eismo taisyklių. O jei pažeidžia, tai „skaudi“ bauda ne tik baudžia vairuotoją, bet ir daug prisideda prie to, kad vairuotojas pažeidimo daugiau nekartotų.

Argumentai prieš

Griežtesnės bausmės neprisideda arba prisideda tik labai neženkliai prie skaudžių nelaimių keliuose išvengimo: skaudžiausias avarijas padaro alkoholį vartoję, vairuotojo pažymėjimų neturintys arba piktybiniai pažeidėjai, kurių griežtesnės bausmės neveikia. Griežtesnės bausmės tik padidins „išpirkos“(kyšio)dydį, duodamą policijos pareigūnams. Dėl griežtesnių bausmių nukentės eilinis vairuotojas, kuris tik retsykiais padaro nepiktybinį pažeidimą, ir kuriam jo moralė neleidžia duoti kyšio pareigūnams.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.