Uždaryti

Ar pritariate tam, kad merai būtų renkami tiesiogiai?

Argumentai už

Tiesioginiai mero rinkimai priartins valdžią prie žmonių: žmonės galės išsirinkti tuos asmenis, kuriais labiausiai pasitiki, merai bus tiesiogiai atskaitingi visuomenei, partijos nebegalės į mero postą prastumti visuomenėje nepopuliarių politinių veikėjų. Tiesioginiai merų rinkimai padidins visuomenės dalyvavimo savivaldybių rinkimuose aktyvumą.

Argumentai prieš

Tiesioginiai merų rinkimai sukels teisinę sumaištį valstybėje, sukurs konfliktišką ir neracionalią savivaldos sistemą. Jei tiesiogiai renkami merai neturės paramos savivaldybės taryboje, tarp tarybos ir mero kils įtampa ir konkurencija, efektyvus valdymas bus neįmanomas. Stiprinant mero institutą ir įvedant tiesioginius merų rinkimus, bus suduotas stiprus smūgis politinėms partijoms. Be to, padidės rinkimų kaštai, iškils populistinių lyderių atėjimo į valdžią grėsmė.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.