Uždaryti

Ar pritariate tam, kad Saugumo departamentui būtų suteikta daugiau galių ir daugiau nepriklausomybės nuo Seimo?

Argumentai už

Specialiųjų tarnybų efektyvaus veikimo prielaida yra slaptumas ir uždarumas. Tokių funkcijų kaip žvalgyba ar kontržvalgyba neįmanoma vykdyti be slaptumo. Jei Seimo nariai galėtų kontroliuoti Saugumo departamentą ir disponuoti jo turima informacija, ši institucija taptų politinių kovų įkaite.

Argumentai prieš

Pastaruoju metu Valstybės saugumo departamentas Lietuvoje yra įgavęs neproporcingai dideles galias ir tapęs nekontroliuojamu. Tai labai pavojinga tendencija, kai slaptosios tarnybos tampa valstybe valstybėje ir imasi veikti neatsižvelgdamos į viešąjį interesą, galbūt net vykdyti tam tikrų politinių grupių užsakymus. Tokioje situacijoje būtina apginti konstitucinį parlamentarizmo principą ir sukurti efektyvią slaptųjų tarnybų parlamentinės kontrolės sistemą.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.