Uždaryti

Ar pritariate tam, kad Lietuvos kariai būtų siunčiami į taikos misijas „karštuose“ pasaulio regionuose?

Argumentai už

Lietuva gali būti visiškai saugi ir stabili tik saugioje ir stabilioje aplinkoje. Lietuva turi įnešti savo indėlį į tokios aplinkos kūrimą. Tai yra mūsų interesas ir mūsų moralinė pareiga. Be to, Lietuva yra NATO narė ir privalo vykdyti savo įsipareigojimus. Jei mes tikimės, kad atėjus reikiamam momentui mus gins mūsų draugai, tai šiandien mes turime rūpintis ne tik savo, bet savo draugų bei viso pasaulio saugumu. Lietuvos kariai noriai vyksta į misijas, norėdami pritaikyti žinias praktikoje, įgyti patirties. Dalyvavimas tarptautinėse misijose formuoja teigiamą Lietuvos įvaizdį.

Argumentai prieš

Tarptautiniai įsipareigojimai nėra svarbesni nei piliečių gyvybės. Be to, nėra aišku, kieno interesus „karštuose” regionuose gina Lietuvos kariai. Lietuva gali būti įtraukta ne į „savo karą“, gali susikurti sau priešų ar netgi tapti teroristų taikiniu.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.