Uždaryti

Ar pritariate tam, kad valstybė turėtų skirti daugiau dėmesio Lietuvos etninio tapatumo saugojimui ir tradicinei kultūrai nei šiuolaikiniam menui?

Argumentai už

Globalizacijos sąlygomis lietuvių tautai svarbiausia išlikti, išsaugoti savo tapatybę, atsilaikyti prieš kitų kultūrų įtakas. Ištekliai, kuriuos valstybė gali skirti menui ir kultūrai, yra riboti, todėl pirmenybę reikėtų tiems kultūros ir meno projektams, kurie gaivina etninę savimonę, puoselėja tradicinę kultūrą ir lietuvių kalbą, padeda geriau pažinti Lietuvos istoriją (pavyzdžiui, etnografiniams ansambliams, teatrams, istoriniams filmams, kraštotyros muziejams, bibliotekoms).

Argumentai prieš

Šiuolaikiniame pasaulyje lietuvių tautai būtina pasinaudoti galimybėmis integruotis į Europos ir pasaulio kultūrą, visapusiškai atsiverti įvairių kultūrų įtakoms, išsivaduoti iš kultūrinio provincializmo ir tapti įdomia kitų kultūrų žmonėms. Todėl remti šiuolaikinį meną, kurį kuria talentingi, Lietuvą pasaulyje garsinantys žmonės, yra svarbiau, nei finansuoti tradicinę kultūrą puoselėjančius projektus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.