Uždaryti

Ar pritariate tam, kad valstybė turėtų skirti daugiau dėmesio patriotiniam ugdymui mokykloje?

Argumentai už

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad nepriklausomybės laikotarpiu Lietuvoje susiformavo didelis piliečių ir valstybės atotrūkis, ypatingai sumažėjo Lietuvos piliečių patriotizmas, išaugo nepasitikėjimas Lietuvos valstybės institucijomis. Tik trečdalis Lietuvos piliečių gintų savo šalį karo atveju. Lyginant su ES šalimis, Lietuvos gyventojai yra tarp mažiausiai besididžiuojančių savo tėvyne. Patriotizmo stoka yra viena iš didelės emigracijos, jaunimo nusikalstamumo priežasčių. Patriotinis ugdymas mokyklose, integruojant jį į visų mokomųjų dalykų programas, būtų reikšminga priemonė, sprendžiant minėtas problemas.

Argumentai prieš

Ugdymo mokyklose pagrindas turėtų būti bendražmogiškos vertybės, tokios kaip pagarba žmogaus teisėms ir demokratijai. Per didelis dėmesys patriotizmo ugdymui gali paskatinti nacionalizmo, netolerancijos kitoms tautoms nuotaikas tarp jaunų žmonių. Taipogi patriotinis ugdymas mokyklose nebūtų veiksmingas, nes, formuojantis jaunimo vertybėms, daug didesnę įtaką turi tėvai, bendraamžiai ir žiniasklaida, nei mokytojai.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.