Uždaryti

Ar pritariate tam, kad sovietinių specialiųjų tarnybų archyvai būtų prieinami be apribojimų?

Argumentai už

Neribojamas priėjimas prie sovietinių specialiųjų tarnybų archyvų užtikrina, kad asmenims, laiku neprisipažinusiems slapta bendradarbiavus su sovietų specialiosiomis tarnybomis, nepavyks išvengti jų bylų paviešinimo. Vis dėlto, siekiant apsaugoti žmogaus teises ir įvykdyti valstybės įsipareigojimus, turėtų išlikti šiuo metu galiojanti įstatymo nuostata riboti priėjimą prie informacijos apie asmenis, prisipažinusius slapta bendradarbiavus su sovietų specialiosiomis tarnybomis, ir asmenų privatų gyvenimą.

Argumentai prieš

Atviri sovietinių specialiųjų tarnybų archyvai gali supriešinti visuomenę, sukurti prielaidas neteisingai apkaltinti asmenis, kurie nevykdė jokios nusikalstamos veiklos, nes specialiųjų tarnybų archyvuose pasitaiko falsifikuotų bylų. Taipogi neribojamas priėjimas prie šių archyvų apsunkins valstybės įsipareigojimo įslaptinti asmenis, prisipažinusius bendradarbiavus su slaptosiomis tarnybomis, įgyvendinimą, nes informacija apie tokius asmenis gali būti išsibarsčiusi po įvairias bylas.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.