Uždaryti

Ar pritariate tam, kad Lietuvoje būtų uždrausti abortai?

Argumentai už

Abortas yra veiksmas, kuriuo pažeidžiama embriono teisė į gyvybę, todėl būtina šią teisę įtvirtinti uždraudžiant abortus.

Argumentai prieš

Embrionas neturi sąmonės, nejaučia skausmo ir neturi kitų asmeniui būdingų savybių, todėl teisė į gyvybę gemalui neturėtų būti pripažinta. Embrionas yra moters kūno dalis, ir moteris turi teisę pati nuspręsti, ar nutraukti nėštumą. Be to, abortų draudimas nesumažina abortų statistikos, o tik padidina nelegalių abortų skaičių. Daugelyje Europos Sąjungos šalių, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Rusijos Federacijoje, taip pat ir Lietuvoje, abortas atliekamas moters pageidavimu, ribojamas tik nėštumo nutraukimo laikotarpis. Abortai yra visiškai uždrausti tik keliose pasaulio valstybėse: Čilėje, Salvadore, Nikaragvoje, Maltoje, Vatikane.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.