Uždaryti

Ar pritariate tam, kad būtų įteisintos tos pačios lyties santuokos?

Argumentai už

Santuokos sudarymas yra viena iš esminių pilietinių teisių, todėl visi piliečiai, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos, turi turėti galimybę šia teise pasinaudoti. Tos pačios lyties santuokų draudimas prieštarauja Europos Sąjungos lygių galimybių politikai. Tos pačios lyties asmenų santuokos yra įteisintos Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, daugelyje Europos Sąjungos šalių (pvz., Švedijoje, Suomijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje) yra įteisintos tos pačios lyties asmenų civilinės sąjungos ar civilinės partnerystės.

Argumentai prieš

Valstybė privalo ginti tradicinę šeimos sampratą, o vienos lyties asmenų santuokos, taip pat kaip ir poligaminės ar dar kokios nors santuokos formos, tokios sampratos neatitinka. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnis skelbia, kad “santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters susitarimu”, taigi Konstitucija nenumato kitokių santuokos ar partnerystės formų. Valstybinis tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimas įtvirtintų nuostatą, jog sąjunga tarp vyro ir moters yra moraliniu požiūriu tapati vienos lyties asmenų sąjungai, ši nuostata turėtų būti įtraukta į valstybines švietimo programas. Šitaip būtų daroma žala tradicinėms šeimoms, skatinamas homoseksualių porų skaičiaus augimas.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.