Uždaryti

Ar pritariate tam, kad valstybė griežčiau reguliuotų dujų, vandens, šilumos ir elektros kainas?

Argumentai už

Įmonės, gyventojams tiekiančios dujas, vandenį, šilumą ir elektrą, dažniausiai yra monopolistės – gyventojai neturi galimybių rinktis iš konkuruojančių šių paslaugų teikėjų. Valstybė privalo reguliuoti šių paslaugų kainas, kad įmonės nepradėtų jų didinti piknaudžiaudamos savo monopoline padėtimi. Taipogi svarbu, kad būtų sustabdytas dujų, vandens, šilumos ir elektros kainų augimas, kuris labiausiai paveikia mažas pajamas gaunančių žmonių sluoksnį – šių paslaugų kainos turi išlikti tokios, kad skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms apmokėjus sąskaitas už būstą, dar liktų lėšų pragyvenimui.

Argumentai prieš

Dujų, vandens, šilumos ir elektros kainos auga todėl, kad brangsta žaliavos pasaulinėje rinkoje, todėl kainų augimo stabdymas valstybinio reguliavimo priemonėmis verstų įmones, teikiančias šias paslaugas, dirbti nuostolingai. Valstybė turėtų ne reguliuoti šių paslaugų kainas, bet ieškoti būdų, kaip sukurti laisvos konkurencijos sąlygas šių paslaugų rinkose.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.