Uždaryti

Ar pritariate tam, kad Lietuvoje būtų mažinamas pelno mokesčio tarifas?

Argumentai už

Mažesnis pelno mokesčio tarifas turėtų teigiamą poveikį įmonių konkurencingumui ir investicijoms – įmonės uždirbtus pelnus investuotų į verslo plėtrą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, atlyginimų didinimą. Pelno mokesčio administravimas yra brangus ir sudėtingas, todėl, mažinant pelno mokesčio tarifą ir galiausiai visiškai atsisakius pelno mokesčio, būtų sumažinta administravimo našta, taip pat sumažėtų šešėlinės ekonomikos mastai.

Argumentai prieš

Lietuvoje per nacionalinį biudžetą perskirstoma mažiau nei 30 procentų Bendrojo vidaus produkto, kai tuo tarpu Europos Sąjungos šalyse daugiau kaip 40 procentų. Nuo 2001 metų iki 2007 metų Lietuvos įmonių pelnas padidėjo trisdešimt tris kartus, o atlyginimas tik padvigubėjo. 2007 metais atlyginimai Lietuvoje augo 17 procentų, o įmonių pelnai – 170 procentų. Taigi pelno mokestį reikėtų ne mažinti, o atvirkščiai – didinti. Padidinus pelno mokesčio tarifą, kuris šiuo metu Lietuvoje yra 15 procentų nuo įmonių pelno bei yra vienas mažiausių tarp Europos Sąjungos šalių, ir surenkant daugiau pajamų į nacionalinį biudžetą, būtų galima pakelti atlyginimus mokytojams, gydytojams, policininkams.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.