Uždaryti

Ar pritariate tam, kad būtų ribojamas prekybos centrų darbo laikas šeštadieniais ir sekmadieniais?

Argumentai už

Apribojus prekybos centrų darbo laiką, prekybos centrų darbuotojams būtų užtikrinta teisė ilsėtis savaitgaliais ir švenčių dienomis. Įvesti darbo laiko apribojimai sugrąžintų prasmę šventėms, kurias dabar daugelis žmonių praleidžia parduotuvėse. Dėl apribojimų parduotuvių apyvarta ir pelnai nesumažėtų, nes pirkėjai ilgainiui įprastų prie pasikeitusio prekybos centrų darbo laiko. Daugelyje Europos šalių (pvz., Šveicarijoje) prekybos centrai nedirba sekmadieniais ir švenčių dienomis, anksti užsidaro šeštadieniais.

Argumentai prieš

Daugelis žmonių apsipirkti darbo dienomis neturi galimybių, todėl prekybos centrų darbo laiko apribojimai sukeltų jiems nepatogumų. Taipogi apsipirkimas daugeliui žmonių yra tapęs laisvalaikio pramoga, ir todėl jiems svarbu šia veikla užsiimti savaitgaliais ir švenčių dienomis. Prekybos centrų darbuotojai už darbą savaitgaliais ir švenčių dienomis gauna didesnį atlyginimą ir dirba savanoriškai, todėl darbo laiko apribojimai neatitiktų ir darbuotojų interesų. Taipogi tokie apribojimai sudarytų nelygias konkurencijos sąlygas, nes smulkioms parduotuvėms jie negaliotų.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.