Uždaryti

Ar pritariate, kad būtų įteisinta žemaičių kalba ir skatinamas jos vartojimas viešojoje erdvėje?

Argumentai už

Žemaičių kalbos įteisinimas pakeltų jos prestižą ir paskatintų jos vartojimą ne vien tik buityje ar humoristinėse laidose. Daugelyje šalių regioninės kalbos ir tarmės vartojamos švietimo įstaigose, žiniasklaidoje, administracinėse institucijose. Tai leidžia išsaugoti kalbą, išlaikyti ją gyvybingą šiuolaikinėje visuomenėje. Žemaičių kalbos įteisinimas stiprintų žemaičių, o kartu ir kitų Lietuvos regionų, etninę savimonę ir etninę kultūrą, kuri yra integrali Lietuvos nacionalinės kultūros dalis.

Argumentai prieš

Žemaičiams niekas nedraudžia kalbėti ar rašyti žemaitiškai, tačiau siekis įteisinti žemaičių kalbą yra bandymas politizuoti šį klausimą ir skatinti žemaičių separatizmą. Tai gali grėsti Lietuvos vientisumui ir nacionaliniam saugumui. Be to, jei žemaičių kalba būtų vartojama viešojoje erdvėje, kiltų problemų Žemaitijoje gyvenantiems žemaitiškai nemokantiems Lietuvos piliečiams.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.