Uždaryti

Ar pritariate, kad valstybė turėtų griežtai reguliuoti mitingų ir protesto akcijų tvarką?

Argumentai už

2008 m. sausio 16 d. mitingo prie LR Seimo metu kilusios riaušės pademonstravo, kad taikūs mitingai gali virsti smurto ir vandalizmo protrūkiais, atnešančiais materialinę žalą ir keliančiais grėsmę taikiems gyventojams. Tokiomis akcijomis gali pasinaudoti prieš Lietuvos valstybę nusiteikusios jėgos, keliančios grėsmę valstybės saugumui. Teisė protestuoti neturi būti iškelta aukščiau valstybės interesų.

Argumentai prieš

Teisė į taikius susirinkimus - demonstracijas, piketus, eitynes ir t.t. - yra viena iš svarbiausių demokratinių teisių. Ji gali būti ribojama tik išimtinais atvejais, pvz., kai yra įrodymų, kad organizatorių intencijos nėra taikios. Jei yra tikimasi, kad akcijos metu gali kilti neramumų, valstybės pareiga yra pasirūpinti dalyvių saugumu, o ne varžyti susirinkimų laisvę. Pastaruoju metu Lietuvoje plintanti praktika, kai savivaldybės atsisako išduoti leidimą taikiems susirinkimams arba siūlo jos rengti vietose, kuriose neturi ryšio su protesto tikslais, pažeidžia žmogaus teises ir silpnina demokratinę santvarką Lietuvoje.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.