Uždaryti

Ar pritariate draudimui rūkyti viešosiose vietose?

Argumentai už

Rūkymas viešosiose vietose pažeidžia nerūkančiųjų teises: nerūkantieji kartais neturi kitos galimybės tik kaip kvėpuoti rūkalų dūmus. Pasyvus rūkymas pavojingas: nuo dūmų kvapo viešosiose vietose nėra apsaugoti nei kūdikiai, nei vaikai, nei žmonės, kuriems rūkalų dūmai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų (pvz., sergantiems astma). Be to, rūkymas viešosiose vietose dalį žmonių skatina pradėti rūkyti ar rūkyti dažniau. Draudimas rūkyti viešosiose vietose turi teigiamų pasekmių, nes paskatina dalį žmonių atsisakyti šio įpročio.

Argumentai prieš

Draudimas rūkyti viešosiose vietose pažeidžia rūkančiųjų teises. Draudimas rūkyti yra diskriminacinis mažų kavinių ir barų, kuriems daug sunkiau arba beveik neįmanoma įsirengti rūkymui skirtas patalpas, atžvilgiu. Todėl šis draudimas žlugdo smulkų ir vidutinį verslą. Be to, draudimas rūkyti nekeičia žmonių įpročio. Rūkymas yra žmogaus savireguliacijos ir laisvo žmogaus pasirinkimo, o ne politikų klausimas.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.