Uždaryti

Ar pritariate, kad Lietuva turi įsipareigoti žymiai sumažinti šiltnamio dujų išmetimą į atmosferą?

Argumentai už

Globalinis atšilimas jau dabar sukelia labai neigiamas pasekmes planetai: pastaraisiais metais dėl to padažnėjo gamtos stichinių nelaimių (uraganų, vėtrų, sausrų ir pan.), kurių nuostoliai siekia šimtus milijardų JAV dolerių. Jei Žemės temperatūra toliau nors truputį kils, derlingas žemes pakeis dykumos, o kai kurios šalys bus iš dalies ar net visiškai (pvz., Tuvalu) apsemtos. Be to, globalinis atšilimas gali išnaikinti kai kurias gyvūnijos ir augmenijos rūšis. Reikia jau dabar visoms valstybėms, tarp jų ir Lietuvai, įsipareigoti mažinti šiltnamio dujų išmetimą, nors tai ir reikštų sunkumus kai kurioms verslo šakoms. Šiandien tie sunkumai nebus tokie skaudūs kaip kad milžiniški finansiniai nuostoliai, kuriuos ilgalaikėje perspektyvoje atneštų žmonijos abejingumas globaliniam atšilimui ir nieko neveikimas.

Argumentai prieš

Mokslininkai nesutaria, ar pastaraisiais dešimtmečiais pastebimas temperatūras didėjimas susijęs su į atmosferą išmetamu šiltnamio dujų efektu, ar su natūraliu gamtiniu ciklu. Nesant rimtiems moksliniams įrodymams, valstybių įsipareigojimai mažinti išmetamų šiltnamio dujų kiekį būtų abejotini. Tokie įsipareigojimai būtų papildoma našta verslui ir valstybės biudžetui. Be to, Lietuvos įsipareigojimas nieko „nepadės“, jei nei JAV, nei Kinija, nei Indija, nei kitos didžios valstybės neįsipareigos mažinti šiltnamio dujų išmetamo į atmosferą kiekio.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.