Uždaryti

Ar pritariate, kad valdžios institucijos turėtų dėti daugiau pastangų kovoti su rasizmu ir netolerancija Lietuvoje?

Argumentai už

Europoje pastaraisiais metais stiprėja rasistinės tendencijos, ypač neapykanta prieš imigrantus. Lietuvoje taip pat pasitaiko nemažai rasistinių išpuolių, ypač ryškiai rasinė neapykanta reiškiasi virtualioje erdvėje. Visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojų nepakantumas įvairioms mažumoms – rasinėms, religinėms, etninėms ir kt. - yra vienas didžiausių Europoje. Tolerancija yra būtina sąlyga demokratijos stabilumui, socialinei darnai ir netgi ekonominei gerovei. Taigi valstybė turi dėti visas pastangas mažinti rasinę neapykantą ir ugdyti toleranciją visuomenėje.

Argumentai prieš

Lietuvoje nėra rimtų rasinės ar kitokios nesantaikos problemų. Valstybei nėra jokio reikalo eikvoti lėšas tokiems tikslams. Daugiau dėmesio tolerancijos ugdymui turėtų skirti šeima, didesnę atsakomybę turėtų prisiimti žiniasklaida.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.