Uždaryti

Ar pritariate, kad Lietuva Gruzijos-Rusijos konflikto metu solidarizuotųsi su Gruzija?

Argumentai už

Rusija beveik du dešimtmečius palaikė separatistus Pietų Osetijoje ir Abkhazijoje- regionus, kuriuos tiek Jungtinės Tautos, tiek ir visa tarptautinė bendruomenė pripažįsta kaip Gruzijos suverenias teritorijas. Kai Gruzijos Prezidentas M.Saakašvilis ryžtingai pradėjo siekti Gruzijos narystės NATO ir ES, Rusija pradėjo rengti provokacijas šiose dviejose Gruzijos teritorijose ir tuo pačiu rengtis galimam konfliktui- telkti kariuomenę ir pan. Prasidėjus karo veiksmams P.Osetijoje, Rusija agresyviai puolė Gruziją ir tik aktyvi ir griežta Vakarų reakcija sustabdė Maskvos karinę akciją. Rusija dar kartą įrodė, kad jos siekis- bet kokiomis priemonėmis susigrąžinti įtaką buvusiose SSRS respublikose. Lietuva turi solidarizuotis su Gruzija ne tik dėl moralinių priežasčių, bet ir dėl savo pačios saugumo.

Argumentai prieš

Karo veiksmus Pietų Osetijoje pirma pradėjo pati Gruzija. Jokios Maskvos rengtos provokacijos negali pateisinti Gruzijos vykdytų civilių gyventojų bombordavimo raketomis P.Osetijos sostinėje Chinvalyje. Rusija gynė civilius gyventojus. Tiesa, galbūt, Maskva panaudojo neproporcingą karinę jėgą, tačiau karo veiksmus pradėjo ne ji, o M.Saakašvilis. Solidarizuodamasi su Gruzija, Lietuva remia agresorių. Lietuva neturėtų remti ir Maskvos karinės operacijos, tačiau Lietuvos pozicija turėtų būti labiau subalansuota nei besąlyginė solidarizacija su M.Saakašviliu, kurio nepalaiko ir netgi didelė dalis pačių Gruzijos gyventojų.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.