Uždaryti

Ar pritariate, kad Lietuva remtų Ukrainos ir Gruzijos siekius tapti ES ir NATO narėmis net ir tuo atveju, jeigu dėl tokios paramos grėstų Rusijos ekonominės sankcijos?

Argumentai už

Ukrainos ir Gruzijos narystė NATO ir ES ženkliai prisidėtų prie demokratijos, saugumo ir stabilumo erdvės išsiplėtimo Rytų link. Be to, šių šalių narystė ne tik įtvirtintų demokratinius laimėjimus Ukrainoje ir Gruzijoje, bet ir paskatintų teigiamus pokyčius pačioje Rusijoje. Tai turėtų teigiamos įtakos Lietuvos saugumui ir mūsų šalies verslui. Tiek Ukrainos, tiek Gruzijos nepriėmimas į NATO sukeltų įspūdį, kad NATO nesivadovauja vertybėmis, o nuolaidžiauja Rusijai. Tai pakirstų pasitikėjimą NATO tuo metu, kai tokio pasitikėjimo Aljansui labiausiai reikia.

Argumentai prieš

Ukrainos ir Gruzijos stojimas į NATO padidintų įtampą tarp NATO ir Rusijos, taip pat tarp Ukrainos, Gruzijos ir Rusijos. Todėl regione įsivyrautų nestabilumas ir nepasitikėjimas. Ukrainos ir Gruzijos demokratinės institucijos yra silpnos bei nestabilios, Gruzija turi teritorinių problemų. Todėl tolimesnė NATO ir ES plėtra sumažintų šių organizacijų efektyvumą ir jas susilpnintų. Be to, didesnė dalis Ukrainos gyventojų nepritaria šalies narystei NATO. Todėl jei Ukraina bus „stumiama“ į NATO, tai gali padidinti susipriešinimą pačioje Ukrainoje ir sukelti didelį Rusijos pyktį. Lietuvos ekonominiai, prekybiniai ryšiai daug intensyvesni ir svarbesni su Rusija, nei su Ukraina ar Gruzija. Todėl Lietuva pirmiausiai turėtų rūpintis savais interesais.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.