Uždaryti

Ar pritariate, kad santykiuose su Rusija Lietuva turėtų laikytis ne griežtos, o lanksčios politikos?

Argumentai už

Pastaruosius kelerius metus Lietuvos vykdyta griežta politika Rusijos atžvilgiu neduoda norimų rezultatų- Rusija mūsų nelaiko draugais, vamzdynu neteka nafta, už dujas mokame vieną aukščiausių kainų Europoje, mūsų verslas susiduria su bereikalingais sunkumais Rusijoje. Dėl to nukenčia Lietuvos ekonomika ir eiliniai piliečiai. Rusija yra labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė, mus sieja glaudūs ir abipusiai naudingi kultūriniai, mokslo ir kiti ryšiai. Tam, kad pilnai išnaudotume santykių su Rusija potencialą, turime mokėti daryti kompromisus, būti lankstūs.

Argumentai prieš

Rusija negali susitaikyti su Baltijos valstybių savarankiškumu ir nori, kad Lietuva, Latvija, Estija priklausytų jos įtakos zonai. Jei Lietuva principingai gina savo gyvybinius interesus ir nenuolaidžiauja Rusijai, Maskva tai interpretuoja kaip nelanksčius ar netgi nedraugiškus žingsnius. Lietuva negali vykdyti „lanksčios“ politikos pagal Maskvos scenarijų, nes Rusija iš Lietuvos reikalaus kuo toliau, tuo daugiau nuolaidų. Lietuvos-Rusijos santykiai turi būti grindžiami abipuse pagarba ir lygiateisiškumu. Istorinė patirtis rodo, kad tik vykdydama tvirtą ir principingą politiką Rusijos atžvilgiu Lietuva sugebėdavo apginti savo nacionalinius interesus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.