Uždaryti

Ar pritariate, kad vyriausybė mažintų teikiamas pašalpas, o šiuos pinigus skirtų žmonių mokymui, verslumo ugdymui ar investicijoms?

Argumentai už

Pašalpos nepadeda mažinti skurdo ir skatina veltėdžiavimą. Žmonės, gyvenantys iš pašalpų, praranda darbo įgūdžius ir atsakomybę už save. Formuojasi bedarbių kartos sindromas, kuomet iš pašalpų gyvenančių tėvų vaikai nebesupranta, kodėl reikėtų dirbti. Pašalpų mažinimas priverstų nenorinčius dirbti ieškoti darbo. Darbo paieškos palengvėtų, jei būtų vykdomos apmokymo perkvalifikavimo programos, investuojama į kvalifikacijos kėlimą. Taip pat tokia politika leistų žmonėms geriau prisitaikyti prie struktūrinių ekonomikos pokyčių, ugdytų jų savarankiškumą ir gebėjimus išsilaikyti patiems, mažintų priklausomybę nuo politikų. Tikėtina, kad perkvalifikavimas, kvalifikacijos kėlimas ir investicijos sukurtų naujų darbo vietų, paskatintų ekonomikos augimą, prisidėtų sprendžiant darbo jėgos trūkumo problemas.

Argumentai prieš

Pašalpų mažinimas dar labiau pablogintų bedarbių ir skurdžiai gyvenančių žmonių padėtį. Dauguma jų niekuomet nesiims kurti savo verslo, nes norint pradėti savo verslą reikalingos ne tik žinios, bet ir pradinis kapitalas bei verslui palanki aplinka.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.