Uždaryti

Ar pritariate gyventojų pajamų mokesčio tarifo suvienodinimui, panaikinant teisę dirbti su verslo liudijimu?

Argumentai už

Pagal verslo liudijimus sumokamo gyventojų pajamų mokesčio suma nepropocingai mažesnė, lyginant su tuo, kas būtų gauta, apmokestinus tuos asmenis vienodai su kitais individualią veiklą vykdančiais asmenimis. Dėl mažesnių mokesčių ir mažesnio tokios verslo formos reglamentavimo dirbantys pagal verslo liudijimus turi geresnes sąlygas konkuruoti nei panašią veiklą vykdančios įmonės, dirbančiųjų pagal verslo liudijimus teikiamos paslaugos ir produkcija neretai yra prastesnės kokybės. Todėl, siekiant surinkti daugiau pajamų į valstybės biudžetą ir suvienodinti konkurencines sąlygas, tikslinga tokią verslo formą panaikinti.

Argumentai prieš

Verslo liudijimo įsigijimas yra mažiausią biurokratinę naštą užkraunanti ekonominė veikla, kurią skatinti ypač svarbu ekonominiu sunkmečio sąlygomis. Dirbantys pagal verslo liudijimus, kurių Lietuvoje yra daugiau nei 100 tūkstančių, moka gyventojų pajamų mokestį, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo mokesčius. Panaikinus šią verslo formą, žmonės būtų priversti rinktis: arba registruoti individualią veiklą ir įsivelti į biurokratinių procedūrų gausą, arba pasitraukti į šešėlį ir iš viso nemokėti mokesčių, arba nutraukti veiklą. Todėl biudžetas netektų pajamų. Pagal verslo liudijimus dirba ne tik statybininkai ir prekybininkai, bet ir socialiai pažeidžiamiausi žmonės, kuriuos verslo liudijimų panaikinimas paverstų bedarbiais, ieškančiais valstybės paramos.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.