Uždaryti

Ar pritariate, kad “LEO LT” bendrovė būtų nacionalizuota, jeigu paaiškėtų, kad steigiant šią bendrovę buvo pažeisti viešieji interesai?“

Argumentai už

2009 m. vasario mėn. Konstitucinis teismas konstatavo, jog kai kurie LEO Lt bendrovės steigimą reglamentuojančių įstatymų punktai prieštarauja LR Konstitucijai. Nors Konstitucinio teismo nutarime ir nebuvo nustatyta, jog Konstitucijai prieštarauja pats šios bendrovės steigimo faktas, tačiau, nustačius, kad bendrovės steigimo normos prieštarauja Konstitucijai, atsiranda sąlygos sandorį pripažinti niekiniu ir grąžinti valstybei, kas buvo pagal jį gauta, o privatiems savininkams grąžinti jų įnašus.

Argumentai prieš

2009 m. vasario mėn. Konstitucinio teismo nutarime buvo konstatuota, jog, LEO Lt bendrovė nemonopolizuoja rinkos, jog privatus investuotojas buvo pasirinktas, nepažeidžiant LR Konstitucijos. Taigi šis Konstitucinio teismo sprendimas nesuteikia pagrindo svarstyti LEO Lt bendrovės nacionalizacijos. Netgi jei ateityje išaiškėtų kokie nors faktai, jog steigiant šią bendrovę buvo pažeisti kokie nors viešieji interesai, bendrovės nacionalizavimas nebūtų priimtina alteranatyva, nes tai valstybės biudžetui kainuotų daugiau, nei toliau tęsti bendrovės veiklą, ištaisius nustatytus bendrovės valdymo trūkumus.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.