Uždaryti

Ar pritariate, kad piliečiai turėtų galimybę internetu stebėti, kaip ir kur išleidžiami mokesčių mokėtojų pinigai?

Argumentai už

Mokesčių mokėtojų pinigai nėra vyriausybės „nuosavybė“- tai bendri visų Lietuvos žmonių pinigai. Todėl visi žmonės turi teisę žinoti, kur ir kam leidžiami jų pinigai. Toks viešas deklaravimas padėtų efektyviau tvarkyti valstybės finansus, atsikratyti nereikalingų ar neefektyvių programų/investicijų, žmonės galėtų teikti savo siūlymus, sumažėtų korupcijos galimybė.

Argumentai prieš

Šiandien visuomenei yra suteikta pakankamai galimybių gauti informaciją apie tai, kur išleidžiami mokesčių mokėtojų pinigai: valstybės ir savivaldybių biudžetai yra skelbiami viešai, valstybės tarnautojų atlyginimai yra vieši, valstybės pinigų efektyviu panaudojimu rūpinasi valstybės kontrolė, valstybinių įstaigų auditų skyriai ir pan. Visuomenė paprasčiausiai ne visuomet turi laiko ir noro pasinaudoti esamomis galimybėmis sužinoti, kur išleidžiami mokesčių mokėtojų pinigai.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.