Uždaryti

Ar pritariate, kad teisėjų savivaldos institucijos - Teisėjų taryba, Teisėjų garbės teismas, Teisėjų etikos ir drausmės komisija - turėtų skelbti visuomenei savo posėdžių stenogramas?

Argumentai už

Šiandien Lietuvoje, tikriausiai, nėra abejojančių, kad mūsų valstybei yra būtina teismų reforma, apie kurią kalba visos partijos jau daugelį metų. Pagrindiniai esamos teismų sistemos trūkumai nurodomi šie: teismų sistemos uždarumas ir skaidrumo stoka. Stenogramų skelbimas padidintų skaidrumą teismų sistemoje ir daug prisidėtų prie to, kad būtų sprendžiama korupcijos ir teismų sistemos uždarumo problema. Demokratinėje valstybėje visuomenė turi teisę žinoti teismų institucijų priimamus sprendimus, jų argumentaciją ir pan.

Argumentai prieš

Stenogramų skelbimas tik dar labiau susitiprina „teisėjų klaną“, nes posėdžiuose dalyvaujantys teismų savivaldos institucijų nariai nedrįs viešai kritikuoti ar atskleisti teisėjų darbo trūkumų, bijodami keršto ar susidorojimo. Be to, stenogramų skelbimas leidžia suinteresuotiems asmenims išimti vieną ar kitą sakinį iš konteksto ir taip sukompromituoti bet kokią gerą iniciatyvą. Teismų darbo vertinimas yra labai sudėtingas procesas, reikalaujantis didelio pasiruošimo ir atitinkamo išsilavinimo. Tokį vertinimą reikia palikti profesionalams.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.