Uždaryti

Ar pritariate, kad rinkimuose Lietuvos gyventojai galėtų balsuoti internetu ar kitomis nuotolinėmis ryšio priemonėmis (mobiliu telefonu ar pan.)?

Argumentai už

Galimybė balsuoti internetu ar kitomis nuotolinėmis ryšio priemonėmis palengvintų dalyvavimą rinkimuose, ypač užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, studentams, neįgaliesiems, padidintų balsavimo aktyvumą, formuotų Lietuvos kaip modernios šalies įvaizdį pasaulyje.

Argumentai prieš

Elektroninis balsavimas iki šiol neįvestas jokioje šalyse, išskyrus Estiją, kadangi balsavimas internetu ar kitomis nuotolinėmis ryšio priemonėmis nėra visiškai saugus, be to jis negali užtikrinti balsavimo privatumo. Įvedus elektroninį balsavimą iš visuomenės būtų atimta galimybė stebėti ir kontroliuoti rinkimų procesą. Balsavimo nuotoliniu būdu sistemos sukūrimas ir palaikymas brangiai kainuoja.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.