Uždaryti

Ar pritariate, kad parlamentui būtų suteikta daugiau galių kontroliuoti specialiąsias tarnybas bei visas teisėsaugos institucijas?

Argumentai už

Pastaruoju metu specialiosios tarnybos, ypač Valstybės saugumo departamentas Lietuvoje yra įgavęs neproporcingai dideles galias. Tai labai pavojinga tendencija, kai slaptosios tarnybos tampa valstybe valstybėje ir imasi veikti neatsižvelgdamos į viešąjį interesą, galbūt net vykdyti tam tikrų grupių užsakymus. Tokioje situacijoje būtina apginti konstitucinį parlamentarizmo principą ir sukurti efektyvią slaptųjų tarnybų parlamentinės kontrolės sistemą.

Argumentai prieš

Specialiųjų tarnybų efektyvaus veikimo prielaida yra slaptumas ir uždarumas. Tokių funkcijų kaip žvalgyba ar kontržvalgyba neįmanoma vykdyti be slaptumo. Jei Seimo nariai galėtų kontroliuoti Saugumo departamentą ir kitas specialiąsias tarnybas, disponuoti jų turima informacija, šios institucijos taptų politinių kovų įkaite.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.