Uždaryti

Ar pritariate, kad kandidatai į Europos Parlamentą ir toliau būtų nominuojami nacionalinių partijų, o ne bendrų Europos partijų (veikiančių keliose valstybėse-narėse)?

Argumentai už

Tik nacionaline kalba kalbantys ir vietinį mentalitetą ir kultūrą suprantantys politikai gali efektyviai atstovauti piliečių interesus. Dėl nacionalinių kalbų, kultūros, tradicijų ir daugelio kitų skirtumų tokie politikai gali būti toje valstybėje užaugę ar ilgą laiką gyvenę politikai. Rinkėjo Lietuvoje problemas sunkiai galėtų suprasti lietuvių kalba nekalbantis Portugalijos ar Kipro politikas. Be to, nacionalinių partijų dalyvavimas EP rinkimuose yra viena iš būdų apsaugoti valstybių suverenitetą ir identitetą, bei ginti valstybės interesus Europos lygiu.

Argumentai prieš

Europos Parlamente svarstomi klausimai yra ne nacionalinio, bet europinio lygmens. Rinkimai į Europos Parlamentą yra kova ne už nacionalinius politikus, bet už vieną ar kitą idėją. Todėl būtų teisinga balsuoti už tas pačias idėjas propaguojančius žmones, kurie priklauso panašios pakraipos partijoms.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.