Uždaryti

Ar pritariate, kad Europos Parlamentas turėtų daugiau vykdomosios valdžios kontrolės svertų?

Argumentai už

Jei Europos Parlamentas turėtų daugiau ES vykdomosios valdžios kontrolės svertų, tai sustiprintų ES legitimumą piliečių akyse, padarytų ES labiau demokratine organizacija. Europos Parlamento kontrolė neleistų vykdomajai valdžiai atitrūkti nuo piliečių. Be to, ES patirtis ne kartą įrodė kokią didelę reikšmę ir kokia naudinga gali būti Europos Parlamento kontrolė (pvz., dėl ES biudžeto).

Argumentai prieš

ES vykdomoji valdžia šiandien jau ir taip turi „dvigubą kontrolę“ – ją kontroliuoja ne tik Europos Parlamentas, bet de facto ir nacionaliniai parlamentai. Dar didesnė ES vykdomosios valdžios kontrolė vykdoma Europos Parlamento gali neigiamai paveikti ES efektyvumą. Ne visi Europos Parlamento nariai labai gerai supranta Europos Komisijos darbo specifiškumą ir sudėtingumą, o noras kontroliuoti ES vykdomąją valdžią gali kilti iš siekio „užsidirbti“ politinių taškų. Geriausia vykdomosios valdžios kontrolė yra ne parlamento vykdoma kontrolė, bet vykdomosios veiklos viešumas.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.